Dekoral Fashion Awards - relacja

Dziś mam dla Was relację z eventu zorganizowanego przez firmę Dekoral - popularnego producenta ekskluzywnych farb inspirowanych światem mody i najnowszymi trendami. Coraz częściej marki niezwiązane z branżą modową angażują się w akcje promujące młodych projektantów. Jest to fajne rozwiązanie, ponieważ korzyści są obupólne - firma zyskuje dodatkowy rozgłos i reklamę, a młodzi - zdolni szansę na pokazanie swoich umiejętności. Dodatkowym smaczkiem jest  nagroda główna w postaci pokaźnego czeku pieniężnego, który niewątpliwie ułatwi zwycięzcy odszycie nowej kolekcji.

Wszystkie powyższe przesłanki spełniła pierwsza edycja konkursu Dekoral Fashion Awards 2013. Zadanie konkursowe było bardzo ciekawe - uczestnicy musieli zaprojektować ubrania nawiązujące do najnowszej palety barw farb Dekoral. Eliminacje przebiegały wieloetapowo. Finalnie z ponad 200 prac wyłoniono najlepszą dziesiątkę, która 6 czerwca podczas uroczystej gali zorganizowanej w warszawskim klubie Soho Factory zaprezentowała uszyte przez siebie kreacje.

Po burzliwych obradach jury w składzie Lidia Popiel, Bartek Żurowski i Andrzej Fodor wybrali zwycięzcę - bezkonkurencyjne okazały się projekty Roberta Czerwika tworzącego pod pseudonimem Robert Devotion Design, któremu w nagrodęoprócz tytułu najlepszego projektanta przyznano czek na sumę
 20 000 zł. Jury wyróżniło też prace znanego chociażby z łódzkiego Fashion Week Jakuba Pieczarkowskiego i Marty Twarowskiej - absolwentki londyńskiego Central Saint Martin's College kierunku Art and Design, a aktualnie studentki antwerpskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Co do samego Roberta to o jego osiągnięciach można by długo pisać. Laureat konkursu Fashion Design Awards 2012, półfinalista konkursu OFF Fashion, stypendysta rektora wydziału tkaniny i ubioru, zdobywca nagrody specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Człowiek współczesnego renesansu, niezwykle wrażliwy na sztukę we wszelkiej jej formie przekazu - oprócz projektowania kocha też fotografię. Niedawno jego zdjęcia można było podziwiać na indywidualnej wystawie zorganizowanej w Greifswaldzie w Niemczech. Kto z Was nie zna jeszcze tego nazwiska, niech je sobie dobrze zapamięta - o tym chłopaku będzie głośno!


Tymczasem lecimy z relacją zdjęciową. Możecie też obejrzeć filmik z gali (bardzo fajnie zrobiony!) - klik.Galę finałową poprowadzili Oliwier Janiak i Joana Krupa (wyglądała pięknie!).


Młodym talentom przyglądały sie także gwiazdy.
Backstage - działo się dużo i szybko.

Jakub Pieczarkowski

Marta Twarowska

Robert Czerwik

Kinga Rzeplińska

Aleksandra Kucharczyk

Zuzanna SzamockaObrady jury.


I szczęśliwy zwycięzca we własnej osobie.

Jeżeli sami projektujecie i chcielibyście spróbować swoich sił w kolejnej edycji Dekoral Fashion Awards koniecznie śledźcie fanpage'a (tu) i stronę internetową Dekoralu (tu). 
Już wkrótce więcej info na temat następnego konkursu.

2 komentarze :

    1. kluczowe jest to, że dzięki własnemu talentowi i ciężkiej pracy ci projektanci mają szansę zaistnieć. Nie muszą prosić, chodzić, chylić czoła, nie muszą lansować się na wszystkich możliwych branżówkach - po prostu robią swoje i mogą dzięki temu osiągnąć sukces...

      OdpowiedzUsuń