O polskiej hipokryzji, sposobie na własny PR i pół - nagich sesjach 15latki, czyli słów kilka o Marcie i Wiktorii Grycan.

Wzburzyła mnie dziś sprawa dotycząca Doroty Wróblewskiej. Pani Dorota otrzymała pismo od prawnika świeżo wylansowanych na salonach Pań Grycan z wezwaniem do " zaniechania naruszeń dóbr osobistych (...) poprzez publikowanie treści sugerujących, iż Pani Wiktoria Grycan ubiera się w sposób wyzywający, z zupełnym pominięciem kontekstu imprezy, na której zostało zrobione zdjęcie (...) oraz poprzez nieusuwanie z Pani bloga (...) obraźliwych i wulgarnych komentarzy skierowanych pod adresem owych Pań (...)".

Czy ja śnię?! Czy dobrze przeczytałam?! Czy to żart?!

Obydwie Panie Grycan pojawiły się na polskich salonach ( mam na myśli te imprezowe, bo że na rynku cukierniczym istnieją ładnych kilkanaście lat nie mam wątpliwości) ot tak, znikąd i zaczęły heroiczne wspinanie się po drabince towarzyskiej. Po co, jak i dlaczego - nie wiedział nikt. Pani Marta stwierdziła, że najlepszą towarzyszką jej nocnych eskapad będzie 15-letnia córka - Wiktoria. Przepraszam, za słowami prawnika - PANI Wiktoria ( sic!). A więc Pani Wiktoria ukazała się światu na owej imprezie w obcisłej mini i skórzanych kozakach do połowy uda. Chwilę później ( a może też chwilę wcześniej) Panna Grycan wzięła udział w pół - nagiej sesji zdjęciowej do magazynu " Viva Moda", która była tak nieapetyczna i po prostu mega słaba, że odebrała mi ochotę na dalsze czytanie gazety.
Powróćmy do pisma od prawnika. Adwokat powołuje się, iż Pani (!) Wiktoria ma dopiero 15 lat i takie komentarze ( " dziwkarski look", "galerianka") narażą ją na stres w szkole.  Boże, widzisz i nie grzmisz?! Ja się pytam, gdzie matka Pani Wiktorii ma rozum zabierając licealistkę na nocne balangi z alkoholem? Gdzie trochę odpowiedzialności pozwalając córce na takie stroje? Gdzie logika i chęć ochrony swej pociechy w zgodzie na sesję z nagim ciałem? I w końcu, gdzie do cholery trochę wstydu w zrzucaniu winy za takie zachowanie na Panią Dorotę i jej blog?! OMG! Czy wychowawcza schizofrenia Pani Grycan nie przeszkadza aby w zdroworozsądkowym odbiorze tej sytuacji? Czy wystawiając siebie i pociechę na obstrzał opinii publicznej liczyła na same pozytywne komentarze? Czy nie mamy w tym chorym kraju prawa do własnej opinii? Nie popieram obraźliwych, hejterskich komentarzy, ale czy prowadząc bloga trzeba brać odpowiedzialność za słowa wszystkich czytelników? Czy może to kolejny krok do zwiększenia rozgłosu " sławnych Grycanek"?


Co Wy o tym sądzicie?

P.s. Na koniec przypomnę jeszcze słowa adwokata " z zupełnym pominięciem kontekstu imprezy, na której zostało zrobione zdjęcie". Czy pójście na nocną imprezę usprawiedliwia wyzywający ubiór młodej dziewczyny Czy był to event, na którym odważny strój 15-latki był niejako wręcz wskazany? Nie dowierzam ludzie, nie dowierzam...

kategorie:

46 komentarze :

  1. nieporozumienie! nie można oczekiwać, że nikt nie wypowie się krytycznie, jeżeli ktoś pcha się na "salony show biznesu", poza tym Pani Dorota napisała prawdę, oburzającej jest to jak prezentuje i gdzie się pokazuje ta 15-letnia, wbrew pozorom dziewczynka, matka straciła głowę, tak heroicznie próbując wypromować swoje "najukochańsze dziecko", to po prostu jest chore! stres w szkole.. szkoda słów..

   OdpowiedzUsuń
  2. Ja w 100% się z Tobą zgadzam i uważam, że wezwanie do USUNIĘCIA KOMENTARZY to pierwszy krok do cenzury!

   OdpowiedzUsuń
  3. zgadzam się z Twoją opinią i też jestem zszokowana.

   OdpowiedzUsuń
  4. Jak byłam mała,zawsze chicałam być starsza.
   Teraz jestem starsza i nic w tym takiego fajnego.
   Pani Grycan powinna pozwolić córce być piętnastolatką,a nie wrzucać na głęboką wodę do świata show biznesu...

   OdpowiedzUsuń
  5. Myślę, że nie ma Pani najmniejszego pojęcia o PR i przy okazji o składni języka polskiego.

   OdpowiedzUsuń
  6. a ja nie dowierzam, że ona ma 15 lat (?!?) - no cuż, ale to temat na odrębną historię. Jedno jest pewne - dobre imię marki wypracowywane przez wiele lat najwidoczniej będzie teraz z każdą wizytą Pań "na salonach" coraz bardziej poniewierane..Agn.

   OdpowiedzUsuń
  7. 15 lat to jeszcze gimnazjum :D a cała sprawa jest żałosna i tyle!

   OdpowiedzUsuń
  8. popieram Cię :))

   OdpowiedzUsuń
  9. Racja.Drogie Panie Grycan nie mają prawa mówić o moralności,ponieważ w ich słowniku takie słowo nie figuruje.Szkoda mi tego dziecka,bo pani Marta wprowadzając małą na salony i przebierając ją za 20+ letnią kobietę,wystawiła ją pod obstrzał,a ludzi wręcz sprowokowała do bardzo niewybrednych komentarzy na temat jej tuszy.Przykre że dziewczynka w wieku 15 lat,musi nagle zderzyć się z tak wielką falą niechęci pod jej adresem.Czyja wina?Pani Marto...

   OdpowiedzUsuń
  10. ta sesja to żenada roku!! i faktycznie świat staje na głowie..

   OdpowiedzUsuń
  11. zagrywka marketingowa nic więcej, swoją drogą, młoda Grycan wygląda na 25 lat, nigdy w życiu człowiek z minimalnym doświadczeniem życiowym nie dałby jej 15 lat! aż nie mogę w to uwierzyć! gdyby sprawa ta znalazła się w sądzie, Panie Grycan przegrałyby na starcie:/

   OdpowiedzUsuń
  12. matka wgl ne umie być odpowiedzlana; D a tak szczerze to nie słyszałam nigdy o tych ' paniach'
   zapraszam do mnie :*
   może zagłosujesz na mój blog ? ;>

   OdpowiedzUsuń
  13. Widuję czasem 13latki idące na imprezę. 15 letnia Grycanka wygląda przy nich jak dziewczynka ze szkółki niedzielnej. :)

   OdpowiedzUsuń
  14. Masz zdecydowanie racje. Ten strój w ogóle nie pasuję do 15-latki. Przyznam, że gdy po raz pierwszy ją zobaczyłam gdzieś w gazecie pomyślam, że ma nie mniej jak 28 lat, a tu takie zaskoczenie...

   OdpowiedzUsuń
  15. Odebrało mi mowę kiedy zobaczyłam strój tej dziewczynki...Zamiast o tej porze (zakładam, że było późno) siedzieć w domu w piżamie i uczyć się(!) do szkoły (jeśli do niej w ogóle uczęszcza), spędza czas z mamą na imprezach...kurcze i jeszcze się dziwią, że ktoś o nich pisze?? To się w głowie nie mieści, co pieniądze robią z ludźmi...aż brakuje mi słów! Kto zgodził się w ogóle na tę a'la rozbieraną sesję...15 czy 16-latce?? A ten strój jak dla... - może nie będę kończyć bo mnie jeszcze jakiś prawnik znajdzie ;) pozdrawiam autorkę!

   OdpowiedzUsuń
  16. cóz, najwidoczniej gatunek ludzi "mam kase wszytsko mi wolno" żyje i ma sie dobrze...

   OdpowiedzUsuń
  17. mother of god- te damy są głupsze niż przewiduje ustawa :/ btw- w jej wieku nie wyglądałam starzej niż moja matka :D

   OdpowiedzUsuń
  18. Wg mnie Młoda Grycan ubrana była jak prostytutka, a też taki strój nie przystoi 15-sto latce choćby dlatego , iż jest jeszcze dzieckiem ... Gdzie matka ma głowę i czy robienie kasy kosztem opini o własnym dziecku jest dla niej, aż tak małostkowe?

   OdpowiedzUsuń
  19. świetny komentarz do całej sprawy, popieram w 100%

   OdpowiedzUsuń
  20. haha dobry post....ręce opadają co się teraz dzieje aby mieć takie parcie na szkło?15 letniego dzieciaka wciągać w takie rzeczy???dla mnie to jest szaleństwo,skoro matka pozwala teraz na takie rzeczy to co będzie się działo za kilka lat?strach pomyśleć normalnie!!!nigdy w życiu nie zabrałabym swojego 15 -letniego dzecieciaka na całonocną balangę dla dorosłych a tym bardziej na rozbierane sesje!!!mamuśka chciała się wylansować chyba na własnej córce???SZOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKK!!!!!!!!!!

   OdpowiedzUsuń
  21. mam ochotę walić głową o ścianę...

   OdpowiedzUsuń
  22. dla mnie, opcja PR-u ,, byleby mówili,, nie ważne co.... bo jak żle mówią to też da się to ,,ograć,,
   za chwilę media rozpiszą się o tym piśmie prawnika.
   Będą debatować nad tym, czy powinna zabierać małolatę/dziecko, czy tak ubierać, malować itd...
   Błagam, nie dajmy się manipulować i nie komentujmy.
   Proponuję bojkot informacji na temat Grycanek.

   OdpowiedzUsuń
  23. O widzę, że mamy podobne myśli dziś :)) Też dziś o tym u siebie pisałam, niestrawny temat.
   Gratulacje DDTVN - w pełni zasłużyłaś, mówię bez zazdrości, słusznie skopałaś mi dupę :D

   OdpowiedzUsuń
  24. Ja też nie dowierzam, że ktoś może robić 'spację' po otwarciu nawiasu/cudzysłowu. Tu przecinków za mało, tam za dużo. Generalnie z interpunkcją kiepsko, oj kiepsko. Może czas na powtórkę z gramatyki polskiej?

   OdpowiedzUsuń
  25. jakiej licealistki, jeśli ma 15 lat to chodzi do gimnazjum, przypuszczam,że druga klasa ;) jak przeczytałam tutaj,że ma 15 lat to do tej pory jestem w szoku, kiedyś czytając o nich i widząc ich zdjęcia sądziłam,że Wiktoria jest grubo po 20.. a wychodzi na to,że jest ode mnie młodsza.. jeszcze ta afera.. słowa te były prawdziwe, nie wiem po co ta afera? chyba tylko dlatego,żeby było o nich głośno..

   OdpowiedzUsuń
  26. co racja to racja ;)

   OdpowiedzUsuń
  27. Np. w zdaniu: "Spotkałam panie Grycan"
   słowo pani/panie piszemy małą literą.
   Ze słownika: pani B. panią, W. pani; pań (skrót: p.) [8]
   http://so.pwn.pl/lista.php?co=pani

   PS W pełni się zgadzam z tekstem. Pozdrawiam.

   OdpowiedzUsuń
  28. kassssa kassssa i jeszcze raz kassssssssa, jak mialam 15 lat to nawet mi w głowie nie było żeby się tak ubrać ... jak dzi...... Boże chroń moje dziecko żeby za naście lat nie miało takich pop... pomysłów

   OdpowiedzUsuń
  29. Aż strach to komentować, bo jeszcze dostanę pismo od prawnika! :/

   OdpowiedzUsuń
  30. Cóż. Aż szkoda słów. ;)
   Popieram.

   OdpowiedzUsuń
  31. ech ma pani absolutna racje. a slepa i zapatrzona w corki mamusia powinna sie wreszcie obudzic i zadbac o Zdrowie corek. dieta, silownia i szkola a nie bankiety. swoj droga panny wygladaja na 40 letnie kobiety, nawet nie na 28.

   OdpowiedzUsuń
  32. Poza tym Polska to WOLNY KRAJ i kazdy ma prawo wyrazac swoje opinie. Kobiety maja kase,ale nie maja klasy.

   OdpowiedzUsuń
  33. www.żal.pl i tyle ~!!!! do książek dziecii !

   OdpowiedzUsuń
  34. a ja żyję wystarczająco długo w tym kraju żeby się coraz mniej dziwić.....
   choć jednak wciąż zadziwia mnie głupota ludzka która nie zna granic.....

   Może mnie ktoś oświeci kim do cholery jest owa Pani z córką? jedynie co kojarzę z tym nazwiskiem to lody.......

   Poza tym jestem niezmiernie zdumiona iż owa korpulentna czarnula jest córką tej drugiej Pani i ma tylko 15 lat.....spokojnie dałabym jej z 10 więcej!!

   Adriana

   OdpowiedzUsuń
  35. uwazam ze jezeli mamy taki wspanialy system prawny ktory coraz czesciej zaczyna przypominac cenzure....to ten sam system prawny powinienen sie zastanowic czy nie odebrac praw rodzicielskich Pani Marcie biorac pod uwage naklanianie osoby niepelnoletnie to ubioru uwazanago w szerokim gronie za nieprzyzwoity tudziez wyzywajacy....niech z tym sie ten prawnik zmierzy a jakby trafili faktycznie na jakiegos narwanca z opieki spolecznej to wtedy by bylo;)

   OdpowiedzUsuń
  36. Dzisiaj się robi karierę przez pokazywanie gołej d..y.

   OdpowiedzUsuń
  37. ja bym nie wziela dziecka ze soba na impreze pelna starych zbokow, czy anwet mlodych zbokow, showbiznes jest rozwiazly. przeciez bardzo latwo jakis `pan` mogl powiedziec `wiktoria jestes przepiekna, kocham cie, chcesz zagrac w moim filmie, choc to obgadamy` i ja zgwalcic. nie jeste m facetem, ale zauwazylam, ze nawet jesli dziewczyna jest otyla, to kiedy pokaze biust, ubierze sie jak prostytutka to jakies prymitywne instynkty wzbudzi w facecie, mimo ze nie jest atrakcyjna- wystarczy, ze wlasnie prowokacyjnie wyglada.

   OdpowiedzUsuń
  38. Starej Grycance powinni ograniczyć prawa rodzicielskie. :-D

   OdpowiedzUsuń
  39. Mimo wszystko, komentujący też powinni znać granice. Coraz częściej w przestrzeni wirtualnej można trafić na niewspółmiernie obraźliwe teksty. Przyzwolenie na nie, to tak jak usprawiedliwianie gwałtu wobec wyzywająco ubranej dziewczyny.

   OdpowiedzUsuń
  40. biedna ta mala grycanka ,co ta matka z niej robi

   OdpowiedzUsuń
  41. niestety z tego co wiem, to chyba właśnie autor bloga ponosi odpowiedzialność za komentarze. wolność słowa zdycha na naszych oczach, moderacja staje się przymusem. bo tak - nie powinniśmy pozwalać na komentarze obrażające innych, ale gdy odrzucamy takie, które obrażają nas - to jesteśmy tchórzami i nie dopuszczamy uciśnionego głosu słusznej krytyki. i jeszcze w dodatku możemy obrażającym, za przeproszeniem, naskoczyć.
   ja swoje zdanie wyraziłam jakiś czas temu i nie cofam. jako nastolatka ubierałam się niejednokrotnie bardziej wyzywająco, nie przeczę, sporo imprezowałam będąc w tym wieku, ale nie robiłam tego w świetle reflektorów. i na bogów, nie domagałam się książęcego traktowania. mam wrażenie, że Marcie Grycan wydaje się, że może kupić sobie szacunek, że niezależnie od tego, co wyprawia, traktowana będzie jak dama. a od damy jej, niestety, bardzo daleko. córka też nie zapowiada się na takową.
   i nie będąc obelżywą - Wiktora Grycan wygląda wulgarnie, wyzywająco i epatuje seksualnością w niezbyt wyrafinowany sposób. jeśli chce być dorosła - proszę bardzo. ale niech bierze tą dorosłość wraz z jej konsekwencjami.
   a wystarczyłoby tylko zmienić buty i odjąć wyzywający makijaż - i całość prezentowałaby się o wiele, wiele lepiej. i może jeszcze nie robić sobie rozbieranych sesji zdjęciowych...

   OdpowiedzUsuń
  42. Nie kupię już lodów GRYCAN.......

   OdpowiedzUsuń
  43. Do niedawna miałam w lodówce lody marki "grycan" - ale dziś kupiłam lody konkurencji i tak już pozostanie. Nachalna promocja tych Osób przez Wielkie OOOO powoduje, że nie chę, aby wyskakiwały mi nawet z lodówki (dosłownie :-) ich rozmiar też przypomina, co się może stać, gdy lodów zje się za dużo :-)

   OdpowiedzUsuń
  44. to jest czysta kpina... do tego to całe podlizywanie się tvn'u, tytuł najlepiej ubranej polki itp..... co oni mysla, ze ludzie oczu nie maja ani swojego zdania? Owszem sluchaja innych, ale tylko wtedy kiedy ich zdanie jest takie jak ich albo kiedy mowia same pozytywne rzeczy....

   OdpowiedzUsuń
  45. Co tam ubiór...
   Matka i córka mają wyraz twarzy tępy, jak but z lewej nogi.
   Takim nie pomoże już nic. Ani kasa, ani ciota-projektant.
   Baby zza lady :D

   OdpowiedzUsuń